BMW iX3 Ülkemizde Ön Siparişe Açıldı

BMW’nin tamamen elektrikli SAV otomobili iX3, 870.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla Nisan ayından itibaren Türkiye’de yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

BMW’nin sürüş performansını beşinci nesil BMW eDrive teknolojisiyle birleştiren tamamen elektrikli Yeni BMW iX3 tam şarjla WLTP kriterlerine göre 459 kilometre, NEDC kriterlerine göre 520 kilometre menzil sunuyor. BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki ilk SAV modeli olan Yeni BMW iX3, 286 bg maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreterek 6.8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor. Yeni BMW iX3, hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken, yalnızca 34 dakikada pillerini yüzde 80 oranında şarj ediyor.

Yeni BMW iX3’ün standart donanımında LED Farlar, Otomatik Klima/3-Bölgeli, Isıtmalı Ön Koltuklar, Akustik Koruma, Otomatik Açılır Bagaj Kapağı, Panoramik Cam Tavan, BMW Live Cockpit Professional, Sürüş Asistanı Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi, Park Asistanı, Harman/Kardon Ses Sistemi ve BMW IconicSounds Electric gibi özellikler standart olarak sunuluyor.

Yeni BMW iX3’ün detayları ise markanın tamamen elektrikli ilk SAV’ı olmasının ayrıcalığını vurguluyor. BMW i’ye özel Böbrek Izgaraları’nın kafese benzer yapısı ve yatay olarak düzenlenen parçaları ön tasarımda dikkatleri çekiyor. Ayrıca, 20 inçlik aerodinamik jantlar, BMW i Mavi rengindeki difüzör ve diğer ek parçalar ise özel tasarım dilinin tutarlı bir şekilde arka bölüme de aktarılmasına olanak sağlamış durumda.

Kabindeki BMW i kapı eşik kaplamaları gibi bağımsız detaylar ve standart olarak sunulan ön ayarlı BMW i mavi ortam aydınlatması, Yeni BMW iX3’e atmosfer oluşturmuş. Konsolun merkezinde yer alan BMW iX3 ambleminin yanı sıra, Kontrol Ekranındaki göstergeler ve kadranlar, modelin özel görünümüne vurgu yapar nitelikte. 40:20:40 oranında katlanabilen koltuklar sayesinde BMW X3 ile aynı iç mekan sunan iX3’ün, 510 litrelik bagaj hacmi, koltuklar katlandığında 1.560 litreye kadar çıkabiliyor.