AVIS 2021 Türkiye Pist Şampiyonası ilk yarışları, Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından 10-11 Temmuz tarihlerinde İzmir Ülkü Park pistinde gerçekleştirilecek.

İki ayrı kategoride koşulacak yarışlarda, süper grupta 27 ve maxi grupta da 11 olmak üzere toplam 38 otomobil piste çıkacak. Tecrübeli pist pilotu Ömer Erdem uzun bir aradan sonra Fiat Egea ile pistlere dönerken, aynı zamanda oğlu Pars Erdem ile rakip olarak mücadele edecek. Benzer bir şekilde kariyerinde 8 pist şampiyonluğu bulunan ev sahibi pilot Ümit Ülkü de oğlu Muhammed Ali Ülkü ile rakip olarak maxi grupta piste çıkacak. Ünlü oyuncu Ümit Erdim de 2 yıl aradan sonra bu kez Opel Corsa GSI direksiyonuna geçerken, şampiyon ralli pilotu Ercan Kazaz‘ın oğlu Kerem Kazaz da Opel Corsa GSI ile ilk resmi yarışına çıkacak.

10 Temmuz Cumartesi günü idari ve teknik kontrollerin ardından, program antrenmanlar ile devam edecek. 15.00-15.45 saatleri arasındaki sıralama turlarının tamamlanmasından sonra, saat 18.05’te Super Grup ilk yarışı, 18.40’ta da maxi grup ilk yarışı koşulacak.  11 Temmuz Pazar günü ise 14.05’te Super Grup ikinci yarışı, 14.40’ta da maxi grup ikinci yarışı gerçekleştirilecek.