Aston Martin DBX kış testinde

İngiliz otomobil üreticisi, 2020’de satışa sunacağı SUV modeli Aston Martin DBX’in kış testinden video ve fotoğraflar paylaştı.

Aston Martin, DBX’in İsveç’te devam eden kış testlerinden video ve görüntüler paylaştı. 2020’de yollara inecek otomobil gövdesini hala kamuflajlı şekilde gösteriyor. Aston Martin DBX hakkında açıklama yapan başmühendis Matt Becker; “Prototip modellerimizi aracın ekstrem hava koşullarında ve düşük tutuşlu yollarda nasıl tepki vereceğini görmek için burada test ediyoruz. DBX, Aston Martin’i dünyanın en lüks SUV’lerinin rekabet ettiği farklı bir segmente taşıyacak. Süreç çok iyi gidiyor ve eminim ki müşteriler bizden bekledikleri her şeyi yapan bir otomobili karşılarında görecekler.” dedi.

AMG tabanlı ve çift turbo şarjlı 4.0 litrelik V8 benzinli motoru kaputunun altında taşıyacak araç, ilk etapta sadece bu üniteyle satın alınabilecek. Aston Martin DBX’in 510 bg civarında bir güce sahip olması bekleniyor. Ayrıca İsveç’te çekilen fotoğraflar, otomobilin konsept halinin aksine 5 kapılı bir düzende yollara ineceğini gösteriyor. Ekstrem hava şartlarında yapılacak testlerin sonraki adreslerinin Ortadoğu çölleri, Almanya otobanları ve Nürburgring pisti olacağı belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir