Seat Ateca FR’ın fiyatı belli oldu

Seat’ın SUV sınıfındaki temsilcisi Ateca’nın FR versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Xcellence ile birlikte en üst versiyonu olan Ateca FR, 1.4 EcoTSI ACT 150 hp DSG motor seçeneği ile 124 bin 700 TL’den başlayan fiyatıyla satın alınabilecek. Hali hazırda Reference, Style ve XCellence donanımlarından oluşan Ateca serisine eklenen FR versiyonu, XCellence gibi üst donanım özelliklerine sahip.

Seat Ateca FR

Seat Ateca FR

Ateca FR’da kendine özgün bir tasarıma sahip siyah renk ön ızgara ve kasayla aynı renge sahip tamponlar göze çarpıyor. Yandan bakıldığında ise 18 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, arka spoyler ve bu versiyon için özel olarak tasarlanan arka tamponlar öne çıkıyor. Öndeki led farlar ve sis lambaları FR versiyonu için özel olarak yenilenmiş.

Seat Ateca FR

Seat Ateca FR

İç kısımda ise, üzerinde FR logosu bulunan alüminyum kapı eşik kaplamaları göze çarpıyor. Leon FR’da olduğu gibi alüminyum pedallar ve çok fonksiyonlu deri sportif direksiyon üzerinde parlak siyah bir kabartma şeklinde yer alan FR logosu da dikkat çekiyor.

Standart olarak sunulan spor Alcantara döşeme ile direksiyon ve koltuklarda bulunan kırmızı dikişler Seat Ateca FR’ın göze çarpan detayları arasında yer alıyor. Vites ve koltukların üzerindeki FR detaylarla sportif karakterini vurgulayan otomobil, sürüş deneyimini iyileştirmek için daha sert bir süspansiyona sahip.

Ateca FR’da 8 inç dokunmatik ekran, 8 hoparlörlü ses sistemi, led farlar, direksiyondan kumanda edilebilen DSG vites sistemi, geri görüş kamerası gibi bilgi-eğlence ve güvenlik sistemleri de FR donanımda standart olarak sunuluyor.

Ad

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir